Як позбутися зайвого жиру

Якe було б здорове, якби красиве атлетичне тіло можна було просто купити, але це не під силу нікому не дивлячись ні на які фінансові вкладення. Його можна побудувати самому у виснажливій праці.

Але, навіть якщо ви дуже захочете стати красивіше, все одно без теоретичної підготовки не обійтися.

Найперше і просте здавалося б для розуміння, але про що умовчують заповзятливі торговці щастям, а багато хто відмовляється розуміти, що для того, щоб схуднути, то енергії треба витратити більше, ніж отримати.

Тому, якщо стройняшка у вашому тілі сховалася глибоко під шаром жиру, то зняти цей шар нічого не міняючи у своєму способі життя і раціоні буде неможливо!

Звідки ж береться ця енергія в організмі. Для цього у людини є два типи палива, яке поступає до нього з навколишнього світу. Це вуглеводи і жири.

Не дивлячись на те, що колораж одного грама жиру більше ніж у тієї ж кількості вуглеводів, організм кидає в піч саме вуглеводи.

Причина цьому по-перше, що це єдине прийнятне паливо для кісток і мозку, а по-друге засвоїти вуглеводи простіше чим жири.

Жири можна відкласти про чорний день, коли раптом навкруги не виявиться їжі(наприклад, ви виявилися на незаселеному острові або в шкільній їдальні), до якого організм готується завжди. Йому головне вижити, а не бути красивим.

Якщо вуглеводи потрапляють в організм в кількості, достатній для підтримки його життєдіяльності, жирові запаси залишаться незмінними.

Висновок з вищесказаного очевидний: для того, щоб ініціювати процес жиросжигания потрібно обмежити постачання в організм вуглеводів так, щоб вони використовувалися лише для енергозабезпечення мозку і нервової системи.

Насправді просте обмеження кількості вуглеводів в раціоні — це ще далеко не усе. Вуглеводи потрібно чимось замінювати, організму, так або інакше, потрібна енергія. Очевидно, що один вид палива слід замінити іншим, альтернативним. Тоді організм починає діставати із засіків жир і відправляти його в піч.

Але не всякий жир шкідливий, як виявилося.

Свого часу дієтологи стали посилено популяризувати знежирену продукцію для споживання її. Але в результаті цього не лише немає сало менше за товстих(а їх стало ще і більше), але з’явилися і люди з проблемами в ендокринній системі.

І це абсолютно не дивно, адже саме той самий часто лаяний холестирин просто потрібний для ситеза статевих гормонів. А низький рівень холестирина не лише спричиняє за собою цілий список захворювань але і сприяє збільшенню жирового прошарку, із-за якого все і почалося.

Як з’ясувалося жири теж бувають дуже різні.

Їх розділили на тваринні тугоплавкі насичені, мононасичені(всім відома маслинова олія) і полинасыщенные(рослинні і риби) жири.

У полинасыщенных сталося розділення на омега- 6 і омега- 3 жири. Омега- 3 є життєво необхідними жирами для організму людини.

Що ж стосовно жирів тваринного походження, то у більшому своєму ступені він відкладається в тих самих проблемних місцях, які так нас дратують при погляді в дзеркало. Більше того вони шкідливі для організму і несуть собою загрозу виникнення серцево-судинних захворювань, діабету, гіпертонії і інсультів.

Крім того, якщо ви вживатимете блюдо, яке містить одночасно жири і вуглеводи(тістечка, морозиво, шоколадки і тому подібне) то як паливо виступлять вуглеводи, а увесь жир піде в засіки.

Тепер спробуємо вирішити як же нам змінити співвідношення поступивши калорій і витрачених у бік останніх.

Майже завжди дівчата (адже саме вони частіше намагаються нахилити стрілку вагів вліво) вирішують, що пора схуднути одного разу уранці. Після цього вони майже повністю відмовляються від їжі. Потім вони починають себе відчувати гірше і через тиждень(схуднувши на 500гр) кидають усю цю згубну справу і повертаються до звичайного життя. Але при цьому ще набирають пару килограмчиков згори.

Що ж сталося? Сталося те, що сповільнився обмін речовин і тепер, щоб відкласти жирку, йому потрібно ще менше надходжень зовні.

Як же бути. Просто із самого початку не треба було відмовлятися від їжі, а перейти на дробове живлення малими порціями. У блюдах мають бути або жири і білки, або білки і вуглеводи. Чому саме так ми вже розібралися.

Щоб витрачати енергії більше ніж отримувати, доводиться прибігати до тренувань, як би це не звучало прикро, але тільки так.

Які саме мають бути тренування ми обов’язково ще поговоримо, оскільки це вже виходить за рамки нашої сьогоднішньої теми.

Нехай це тільки верхівка у айсберга знань по дієтології, але навіть її може виявитися досить, щоб почати рухатися в правильному напрямі.