Психологія схуднення

Отже, Здоров’я — ця рівновага фізичного і психічного стану людини. І ось вже не думаю, що ця фраза викличе у вас хоч якісь заперечення.А раз так, то прийшов час поговорити про те, що не видно у відображенні дзеркала, про те, що не можна помацати і помасажувати, про те, що не можна зважити або виміряти кравецьким «метром», про те, що, проте, робить на усі ці сантиметри і кілограми величезний вплив і дію. Мова піде про нашу психіку і емоції.

Якщо ви читаєте сайт із самого початку, що напевно вже зрозуміли, що не існує ніяких чудодійних засобів і чудо-таблеток для схуднення. Усе схуднення пов’язаного, передусім, зі зменшенням калорійності живлення і зі збільшенням фізичних навантажень. Все. Це фізика, це закон збереження енергії.

Але, погодьтеся, що шлях до здоров’я і схуднення не може лежати через негативні емоції. Відповідно до одного з найнайголовніших завдань, я б навіть сказав надзадачею, являється позбавлення від негативних емоцій і уміння управляти своєю психікою, що б зміни раціону харчування і фізичні навантаження дійсно приносили радість, задоволення і задоволення.

Наш організм — єдине ціле. Наша підсвідомість пов’язана з тілом, а тіло з підсвідомістю. Міцно пов’язані, ох як міцно. Та у нас ще «мізків» не було, а підсвідомість у тіла вже була, ну, або, навпаки, тіло у підсвідомості.

Тому, головне завдання — переконати нашу підсвідомість в тому, що б воно, так само як і ми, захотіло привести тіло в порядок, захотіло змінити його.

Навіщо? Та все просто! Вся річ у тому, що наша підсвідомість схоже на неваляшку — пам’ятаєте в дитинстві така іграшка була? Її гойднеш, вона відхиляється і тут же прагне повернутися в початкове положення. Ось приблизно так само влаштована і наша підсвідомість — будь-які відхилення в ту або іншу сторону, будь-які зміни до позитивного або негативного, неважливо, будуть викликати у нашої підсвідомості тривогу і побоювання. Воно у нас «найледачіше» і консервативніше і вважає, що краще жити так, як є, нічого не міняючи.

А все тому, що наша підсвідомість є ніщо інше, як інстинкт самозбереження. А яке головне завдання у інстинкту самозбереження? Правильно! Інстинкт самозбереження, як всякий пристойний інстинкт, просо зобов’язаний зберігати у повній цілості увірений йому організм. Але ж будь-яка зміна в житті — це загроза, загроза виживанню. Звідки підсвідомості знать, що ця зміна за собою несе? Що там попереду — невідомість? Виходить, що наша підсвідомість — це охоронець, а об’єкт його охорони наш організм.

Ну, самі посудите, звичайно ж охоронцеві набагато спокійніше, коли його «об’єкт» сидить на одному місці і бажаний в закритому наглухо приміщенні. Кінцеве ж він докладе усі зусилля, що б його «об’єкт» як можна рідше виходив з будинку на всякі ділові зустрічі і банкети. У теж саме відбувається і з нашим організмом.

Ось через те так важко сидіти на дієтах, ось через те так важко змусити себе ходити в спортзал, ось через те після закінчення дієт все повертається на круги своя…

І відбувається це тому, що втручається підсвідомість і через відчуття починає впливати на нас, на наші думки.

Незрозуміло?